skaiste.wu.lt

skaiste.wu.lt

Reklaminis skydelis

Iš mokyklos gyvenimo

DSCF8355.jpg

Iki rudens atostogų liko!

Rolling Eyes

Vardadieniai


Šiandien 2018-11-13 : Alvilė, Kristinas, Renata
Rytoj: 2018-11-14 : Arkadijus, Eirimė, Norvydas
Reklaminis skydelis

PrisijungimasDabar naršo

Mes turime 22 svečius prisijungusių

Balsavimas

Kaip naudojate plonuosius maišelius?
 

TranslateReklaminis skydelis
Comenius kvalifikacijos tobulinimo kursai „EURODIDAWEB- žiniatinklio ir medijos naudojimas pedagogikoje” PDF Spausdinti El.paštas
Nario vertinimas: / 9
BlogiausiasGeriausias 
Kvalifikacijos tobulinimas - Grundtvig/Comenius ir kt.
Trečiadienis, 20 Spalis 2010 14:52


2010 m. spalio 18–22 d. Romoje (Italija) vyko Comenius kvalifikacijos tobulinimo kursai  „EURODIDAWEB - žiniatinklio ir medijos naudojimas pedagogikoje”, kuruose aš dalyvavau. 

Kursus organizavo „Europaclub” LIDS „Sapienza” Universitetas. Dalyvavimą konkurso būdu finansavo Švietimo mainų paramos fondas pagal Visą gyvenimą trunkančio mokymosi programos „Grundtvig/Comenius“ paprogramę, skirtą švietimo darbuotojų kvalifikacijos tobulinimui.

Kursų dalyviai – Ispanijos, Italijos, Norvegijos, Bulgarijos, Vokietijos, Rumunijos, Turkijos, Graikijos, Lietuvos mokytojai ir dėstytojai.

Mokymai vyko La Sapienza universitete Romoje. Šis universitetas yra vienas iš seniausių Italijos universitetų, jį 1303 m. įkūrė Bonifacas VIII. Tai didžiausias universitetas Europoje, jis turi 21 fakultetą, 127 specializuotas mokyklas, daugybę muziejų ir bibliotekų. Pagal Europos reitingus La Sapienza užima trisdešimt ketvirtą vietą ir yra vienas iš svarbiausių universitetų Italijoje (šalia Milano ir Pizos universitetų).

Universiteto dėstytojas Stefano Lariccia pristatė kursų dalyviams Plone 3 ir „Windows Installer” XML (WIX).

Plone – laisvai platinama ir atvira turinio valdymo sistema, sukurta Python programavimo kalba.

Plone projektas pradėtas 1999 m., pirmoji versija buvo išleista 2001 m., 2004 m. sukurta Plone 2.0 versija, o 2007 m. Plone 3. Šiai versijai būdingas sustiprintas saugumas bei daug kitų patobulinimų. Plone tapo labai populiaria leidybos sistema ir bendradarbiavimo priemone.

Sistemos naudojimo sritis plati: dienoraščiai, interneto svetainės, parduotuvės.

Laisvai platinamos ir atviros turinio valdymo sistemos privalumai – tai lansktumas, saugumas, nesudėtinga darbo eiga.

Kita kursų tema – „Windows Installer” XML (WIX).

WIX – nemokamas, atviro kodo įrankių, kurie sukuria Windows Installer (MSI) paketus iš XML dokumentų), rinkinys. Ši programinė įranga yra išleista pagal „Microsoft“ atviros licencijos vadinamąją bendrąją viešąją licenciją. Kvalifikacijos tobulinimo kursų metu kalbėjome, kaip pritaikyti Plone savo institucijoje, integruoti ją su Lietuvoje populiaria MOODLE aplinka, diskutavome, kaip WIX gali paįvairinti mokymosi procesą. 

Kursų dalyviai - pradinių klasių, biologijos, matematikos, informacinių technologijų, fizikos ir  kalbų mokytojai ir dėstytojai. Universiteto dėstytojas Stefano Lariccia kursų dalyviams pristatė HTML įrankių svetainę bei SlideShare – geriausią būdą dalytis prezentacijomis, dokumentais ir dalykiniais filmais.

Po paskaitų skubėjome pamatyti Romos įžymybes. Lankėmės Kapitolijaus muziejuose, kuriuose saugomos klasikinės skulptūros bei paveikslai. Grožėjomės Trajano forumu ir turgumi, Tito arka, Koliziejumi, Panteonu, Piazza di Spagna ir Ispaniškaisiais laiptais. Džiaugėmės Trevi fontano gaiva. Savo didingumu mus sužavėjo Santa Maria Maggiore ir Šv. Petro bazilika. Daug laiko praleidome Vatikano muziejuose: Žemėlapių galerijoje, Etruskų muziejuje, Rafaelio salėse, Pijaus ir Klemenso muziejuose, Gobelenų galerijoje bei Siksto koplyčioje. 

Comenius kvalifikacijos tobulinimo kursų „EURODIDAWEB – žiniatinklio ir medijos naudojimas pedagogikoje” pabaigoje kiekvienas dalyvis turėjo parengti straipsnį ir nuotraukų galeriją apie save ir savo šalies kultūros objektus. Visa ši medžiaga publikuojama kursų metu sukurtoje svetainėje. Atsisveikindami kursų organizatoriai linkėjo dar ne kartą sugrįžti į Romą, nes liko daugybė neatskleistų šio didingo miesto paslapčių. 

  Medžiaga atspindi dotacijos gavėjo, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijos požiūrį. Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos panaudojimą.


Nuotraukos 

Komentarai

Rodyti/slėpti komentarų formą
 

Lankomumas

Turinio peržiūrėjimai : 716774
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas